Placering
Resultater for hver runde er først tilgængelige efter deadline af hver runde
Aarhus Roklub Masters
2022/23
Runde 1: 2 x (8 x 500m)
Tid |
0:26:11.6 |
Placering |
97.38 |
| |
Runde 2: 25,000m
Tid |
1:25:24.0 |
Placering |
89.87 |
| |
Runde 3: 2 x (8 x 1000m)
Tid |
0:57:47.8 |
Placering |
99.23 |
| |
Runde 4: 8 x 2000m
Tid |
0:58:16.9 |
Placering |
51.97 |
| |
Runde 5: 8 x 15min
Distancen |
31990 |
Placering |
100.00 |
| |
2020/21
Runde 1: 2 x (8 x 500m)
Tid |
1:05:53.8 |
Placering |
98.95 |
| |
Runde 2: 25,000m
Distancen |
38616 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 3: 2 x (8 x 1000m)
Tid |
0:56:04.5 |
Placering |
91.91 |
| |
Runde 4: 8 x 2000m
Tid |
0:13:59.3 |
Placering |
97.39 |
| |
Runde 5: 8 x 15min
Tid |
0:24:32.6 |
Placering |
87.70 |
| |
2019/20
Runde 1: 2 x (8 x 500m)
Tid |
0:25:08.4 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 2: 25,000m
Tid |
1:13:17.7 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 3: 2 x (8 x 1000m)
Tid |
0:54:41.8 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 4: 8 x 2000m
Tid |
0:56:46.4 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 5: 8 x 15min
Distancen |
32822 |
Placering |
100.00 |
| |
2018/19
Runde 1: 2 x (8 x 500m)
Tid |
0:25:04.2 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 2: 25,000m
Tid |
1:12:10.7 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 3: 2 x (8 x 1000m)
Tid |
0:54:05.6 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 4: 8 x 2000m
Tid |
0:55:55.8 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 5: 8 x 15min
Distancen |
32995 |
Placering |
100.00 |
| |
2017/18
Runde 1: 2 x (8 x 500m)
Tid |
0:25:05.3 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 2: 25,000m
Tid |
1:13:01.6 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 3: 2 x (8 x 1000m)
Tid |
0:54:07.7 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 4: 8 x 2000m
Tid |
0:55:48.1 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 5: 8 x 15min
Distancen |
32843 |
Placering |
100.00 |
| |
2016/17
Runde 1: 2 x (8 x 500m)
Tid |
0:24:40.0 |
Placering |
100.00 |
| Navn | Alder | Tid | Noter |
---|
Jacob Christian Lindegaard | 57 | 01:32.2 | | Morten Lindholm | 46 | 01:34.5 | | Morten Flarup Sørensen | 50 | 01:32.5 | | Erik Carsten Pedersen | 49 | 01:28.7 | | Torben Stig Larsen | 0 | 01:33.0 | | Hother Hennings | 51 | 01:32.3 | | Per Amby | 61 | 01:33.1 | | Frede Keller | 49 | 01:27.7 | | Jacob Christian Lindegaard | 57 | 01:33.1 | | Morten Lindholm | 46 | 01:34.6 | | Morten Flarup Sørensen | 50 | 01:35.0 | | Erik Carsten Pedersen | 49 | 01:27.9 | | Torbenig Larsen | 0 | 01:35.5 | | Hother Hennings | 51 | 01:33.6 | | Per Amby | 61 | 01:34.5 | | Frede Keller | 49 | 01:31.9 | |
|
Runde 2: 25,000m
Tid |
1:11:57.5 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 3: 2 x (8 x 1000m)
Tid |
0:53:44.4 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 4: 8 x 2000m
Tid |
0:55:44.0 |
Placering |
100.00 |
| |
Runde 5: 8 x 15min
Distancen |
33202 |
Placering |
98.95 |
| |