Results

Resultater for hver runde er først tilgængelige efter deadline af hver runde

ASR - Det Lækre Hold

2017/18

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:30:39.7
Placering 89.76
NavnAlderTidNoter
Trine002:03.8
Silje001:37.0
Linette001:37.4
Helene001:34.5
Stinne001:33.9
Fie001:29.1
Anne001:28.5
Trine001:33.4

Runde 2: 25,000m

Tid 1:26:56.8
Placering 94.65

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:04:43.3
Placering 91.51
NavnAlderTidNoter
Fie000:00.02:02,2 - 1:57,8
Sofie000:00.02:01,4 - 2:00,5
Trine000:00.02:04,4 - 2:04,6
Silje000:00.02:04,4
Helene000:00.02:02,2
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0

2015/16

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:29:20.7
Placering 96.40
NavnAlderTidNoter
Sophia001:50.1
Stine W001:51.8
Sofie HC001:51.1
Christine001:45.9
Christinne H001:51.1
Marie L001:54.9
Charlotte G001:48.7
Anne G001:44.7
Sophia001:51.2
Stine W001:49.2
Sofie HC001:52.0
Christine001:48.1
Christinne H001:53.5
Marie L001:55.7
Charlotte G001:49.5
Anne G001:44.2

Runde 2: 25,000m

Tid 1:23:08.5
Placering 100.00

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:02:50.2
Placering 92.40

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 1:04:06.9
Placering 100.00

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 28364
Placering 100.00

2014/15

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:30:39.5
Placering 98.28

Runde 2: 25,000m

Tid 1:27:06.8
Placering 96.75

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:04:16.6
Placering 95.71

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 1:05:25.7
Placering 97.70

2013/14

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:29:27.8
Placering 97.14
NavnAlderTidNoter
Anne Groth Andersen2801:44.7(38)
Anna Winthereik001:42.0(38)
Majbritt Dichov Lund Kristensen3401:55.3(33)
Emma Line Tagø001:56.0(32)
Lene Bjerre001:55.5(32)
Charlotte Gravesen001:49.9(32)
Ingrid Fjær001:46.0(36)
Astrid Mohr Rasmussen3001:41.4(37)
Anne Groth Andersen2801:50.7(34)
Anna Winthereik001:47.0(38)
Majbritt Dichov Lund Kristensen3401:58.0(29)
Emma Line Tagø001:58.5(32)
Lene Bjerre001:57.8(31)
Charlotte Gravesen001:53.4(32)
Ingrid Fjær001:50.6(31)
Astrid Mohr Rasmussen3001:40.9(37)

Runde 2: 25,000m

Tid 1:24:36.6
Placering 95.06

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:02:31.3
Placering 96.36

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 1:03:03.3
Placering 97.12

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 28680
Placering 95.36

2012/13

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:29:49.6
Placering 97.57
NavnAlderTidNoter
Benedikte Skaarup001:49.9
Majbritt Dichov Lund Kristensen3301:52.3
Hege Sætrum2801:57.2
Johanne Helboe Nielsen2701:55.4
Sofie Holm-Christensen001:54.5
Anne Groth Andersen2701:46.2
Mie Lillethorup2601:49.3
Astrid Mohr Rasmussen2901:43.2
Benedikte Skaarup001:51.6
Majbritt Dichov Lund Kristensen3301:54.2
Hege Sætrum2801:57.3
Johanne Helboe Nielsen2701:57.9
Sofie Holm-Christensen001:57.2
Anne Groth Andersen2701:49.5
Mie Lillethorup2601:52.2
Astrid Mohr Rasmussen2901:42.4

Runde 2: 25,000m

Tid 1:24:27.8
Placering 95.74

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:03:09.0
Placering 95.32

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 1:06:25.3
Placering 93.57

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 28549
Placering 95.46

2011/12

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:29:34.6
Placering 97.50

Runde 2: 25,000m

Tid 1:26:30.9
Placering 98.75

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:03:47.0
Placering 92.80

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 1:04:45.1
Placering 93.31

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 28653
Placering 92.91

2010/11

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:31:07.5
Placering 88.59

Runde 2: 25,000m

Tid 1:25:50.6
Placering 92.60

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:06:07.3
Placering 86.17

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 1:04:49.8
Placering 90.01

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 27756
Placering 87.70

2009/10

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:30:42.6
Placering 94.91
NavnAlderTidNoter
Mette Verner000:00.02.00.0 T38 og 2.02.8 T35
Ida Lind000:00.01.51.2 T=36 1.53.5 T=36
Mona Kjærsgaard000:00.01.55.8 T=40 1.53.8 T=41
Astrid Mohr000:00.01.45.9 T=43 1.47.5 T=42
Marianne Lilholt Christensen3200:00.01.55.7 T=33 1.58.2 T=32
Karen Svidt000:00.01.51.8 T=35 1.51.5 T=39
Rikke Møller000:00.01.54.5 T=35 1.55.0 T=39
Katrine Andersen000:00.02.01.3 T=39 2.04.2 T=36

Runde 2: 25,000m

Tid 1:26:26.0
Placering 96.47
NavnAlderTidNoter
Mette Verner000:00.0
Pernille Hansen000:00.0
Nanna Ebbensgaard000:00.0
Mona Kjærsgaard000:00.0
Astrid Mohr000:00.0
Stine Lindegaard000:00.0
Nanna Ebbensgaard000:00.0
Ulla Vølker000:00.0

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:04:20.1
Placering 95.01
NavnAlderTidNoter
Benedikte000:00.04.03,5 4.08,4
Mette000:00.04.09,7 4.11,5
Ulla000:00.03.54,3 3.55,2
Merete000:00.03.52,3 3.59,8
Iben000:00.04.13,1 4.17,7
Anna Cecilie000:00.04.04,6 4.11,2
Mona000:00.03.54,6 3.57,4
Astrid000:00.03.41,7 3.45,4

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 1:04:07.9
Placering 98.05
NavnAlderTidNoter
Benedikte000:00.08.32,0 2.08,0 29
Mona000:00.08.06,9 2.01,7 29
Ulla000:00.08.00,1 2.00,0 30
Mette000:00.08.32,8 2.08,2 28
Pernille000:00.08.37,0 2.09,2 33
Astrid000:00.07.42,6 1.55,6 29
Stine000:00.07.57,7 1.59,4 29
Rebekka000:00.07.39,0 1.54,7 37

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 28526
Placering 95.77
NavnAlderTidNoter
Tina 000:00.03.424 m 2.11,4 28
Benedikte000:00.03.441 m 2.10,7 26
Ulla000:00.03.599 m 2.05,0 27
Nanna000:00.03.540 M 2.07,1 28
Karen000:00.03.646 m 2.03,4 27
Mette000:00.03.453 m 2.10,3
Astrid000:00.03.695 m 2.01,7 27
Stine000:00.03.725 m 2.00,8 29

2008/9

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:30:27.3
Placering 92.72
NavnAlderTidNoter
Margrethe Langhoff Thuesen2400:00.0a)00.01.43.7 T:46 b)00.01.45.8 T:47
Mette Verner3800:00.0a)00.01.57.0 T:42 b)00.02.04.0 T:41
Astrid Rasmussen Mohr2500:00.0a)00.01.43.8 T:43 b)00.01.47.8 T:43
Anne Sevelsted2700:00.0a)00.01.49.9 T:41 b)00.01.51.4 T:40
Maren Gundersen2400:00.0a)00.02.08.7 T:37 b)00.02.12.1 T:38
Stine S. Lindegaard2600:00.0a)00.01.47.5 T:43 b)00.01.48.3 T:43
Helle Schmidt Hansen3300:00.0a)00.01.58.0 T:38 b)00.01.58.6 T:39
Rikke Bech3600:00.0a)00.01.53.9 T:43 b)00.01.56.8 T:44

Runde 2: 25,000m

Tid 1:28:15.3
Placering 92.88
NavnAlderTidNoter
Margrethe Langhoff Thuesen2400:00.0Bedste 500m tid: 1.30
Nanna Ebbensgaard2800:00.0Bedste 500m tid: 1.35
Astrid Rasmussen Mohr2500:00.0Bedste 500m tid: 1.32
Iben Hebsgaard Nielsen2700:00.0Bedste 500m tid: 1.40
Rikke Bech3600:00.0Bedste 500m tid: 1.43
Marianne Bech2700:00.0Bedste 500m tid: 1.42
Benedikte Skaarup Madsen2600:00.0Bedste 500m tid: 1.39
Helle Schmidt Hansen3300:00.0Bedste 500m tid: 1.42

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:05:12.1
Placering 92.42
NavnAlderTidNoter
Stine Sarauw Lindegaard2600:00.0a)3.45.5 T33 b)3.45.5 T35
Margrethe Langhoff Thuesen2400:00.0a)3.41.2 T38 b)3.45.7 T36
Anne Sevelsted2700:00.0a)3.56.0 T41 b)3.55.6 T38
Mette Verner3800:00.0a)4.13.5 T33 b)4.18.0 T35
Nanna Ebbensgaard2800:00.0a)3.57.0 T34 b)4.00.5 T36
Frida Lønbæk Jensen2300:00.0a)4.28.5 T31 b)4.26.2 T32
Benedikte Skaarup Madsen2600:00.0a)4.15.4 T31 b)4.15.8 T32
Helle Schmidt Hansen3300:00.0a)4.12.3 T34 b)4.14.9 T34

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 1:05:56.1
Placering 91.14
NavnAlderTidNoter
Margrethe Langhoff Thuesen2400:00.07.42.4 T31
Marianne Lilholt000:00.08.38.4 T29
Nanna Ebbensgaard2800:00.08.19.0 T30
Ann Busch Hansen000:00.08.26.1 T28
Helle Schmidt Hansen3300:00.08.49.9 T29
Stine Sarauw Lindegaard2600:00.07.50.2 T29
Gry Hvass Pedersen000:00.08.06.4 T31
Anne Sevelsted2700:00.08.06.7 T31

2007/8

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:30:22.1
Placering 94.92
NavnAlderTidNoter
Ann Bishoff000:00.0a)00.01:46.50 b)00.01:49.70
Helle Ørum Nielsen000:00.0a)00.01:48.20 b)00.01:52.00
Tina000:00.0a)00.01:54.20 b)00.01:56.90
Anne Sevelsted000:00.0a)00.01:49.00 b)00.01:52.10
Merete Vindum000:00.0a)00.01:50.80 b)00.01:56.30
Ulla Nielsen000:00.0a)00.02:05.20 b)00.02:08.90
Rikke Bech000:00.0a)00.01:56.30 b)00.01:58.10
Stine Lindegaard000:00.0a)00.01:52.20 b)00.01:46.00

Runde 2: 25,000m

Tid 1:26:45.5
Placering 95.72
NavnAlderTidNoter
Ann Bischoff3300:00.0Bedste 500m tid=1.30
Anne Sevelsted2600:00.0Bedste 500m tid=1.36
Ulla Schierup3400:00.0Bedste 500m tid=1.48
Rikke Møller2900:00.0Bedste 500m tid=1.39
Stine Lindegaard2500:00.0Bedste 500m tid=1.31
Helle Ørum2500:00.0Bedste 500m tid=1.33
Rikke Bech3500:00.0Bedste 500m tid=1.44
Merete Vindum2500:00.0Bedste 500m tid=1.39

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:05:44.3
Placering 95.56
NavnAlderTidNoter
Ann Bischoff3300:00.0Tid: 7.53.1 500m: 1.58.2 T-30
Mika Munck2900:00.0Tid:8.06.0 500m: 2.01.5 T-28
Astrid Grud2200:00.0Tid:8.11.1 500m:2.02.7 T-31
Bente Sander2800:00.0Tid: 8.16.4 500m:2.04.1 T-29
Anne Sevelsted2600:00.0Tid:8.11.2 500m:2.02.8 T-31
Rikke Bech3500:00.0Tid:8.30.6 500m: 2.07.6 T-34
Mette Verner3800:00.0Tid: 8.35.0 500m: 2.08.7 T-30
Stine Lindegaard2500:00.0Tid: 8.01.1 500m: 2.00.2 T-32

Runde 4: 8 x 2000m

Distancen 28091
Placering 94.20
NavnAlderTidNoter
Bente Sander2800:00.03543m 2.07.0 (500m split) T30
Anne Sevelsted2600:00.03607m 2.04.7 (500m split) T29
Helle Ørum2500:00.03701 2.01.5 (500m split) T33
Mika Munck2900:00.03653m 2.03.1 (500m split) T25
Helle Schmidt3200:00.03227m 2.19.4 (500m split) T30
Astrid Grud2200:00.03517m 2.07.9 (500m split) T28
Rikke Bech3500:00.03438m 2.10.8 (500m split) T31
Mette Verner3800:00.03404m 2.12.1 (500m split) T27

Runde 5: 8 x 15min

Tid 1:01:54.6
Placering 97.52
NavnAlderTidNoter
Helle Ørum2500:00.01.tur:3:46.4 /500m:1:53.2 T:36 2.tur:3:49.3 /500m:1:54.6 T:36
Bente Sander2800:00.01.tur:3:57.9 /500m:1:58.9 T:33 2.tur:3:59.9 /500m:1:59.9 T:33
Anne Sevelsted 2600:00.01.tur:3:49.2 /500m:1:54.6 T:33 2.tur:3:50.6 /500m:1:55.3 T:33
Astrid Grud 2200:00.01.tur:3:51.8 /500m:1:55.9 T:33 2.tur:3:55.9 /500m:1.57.9 T:31
Tina Lund 2500:00.01.tur:4:02.1 /500m:2:01.0 T:30 2.tur:4:02.5 /500m:2:01.2 T:28
Mika Munck 2900:00.01.tur:3:54.5 /500m:1:57.2 T:27 2.tur:3:57.1 /500m:1:58.5 T:29
Stine Lindegaard 2500:00.01.tur:3:44.6 /500m:1:52.3 T:35 2.tur:3:44.4 /500m:1:52.2 T:37
Margrethe Thuesen2300:00.01.tur:3:44.5 /500m:1:52.2 T:35 2.tur:3:44.0 /500m:1:52.0 T:38

2006/7

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:30:18.9
Placering 47.81
NavnAlderTidNoter
Margrethe Thuesen2200:00.01.43.2 (44) og 1.46.0 (47) Jeg kan ikke trække vejret i kadance 47!
Milou Theut3000:00.01.49.6 og 1.51.7 Lad ikke det perfekte stå i vejen for det gode. Skriv så noget på det speciale!
Ninna Schmidt2600:00.01.46.4 og 1.53.5 Røven først - altid! Det har jeg lært i år!
Marianne Lilholt Christensen2900:00.01.54.9 og 1.58.1 Virker det ikke? Så prøv at genstarte!
Titina Vinther2400:00.01.57.3 og 1.57.8 jeg elsker at blive helt smadret, men først bagefter!
Stine Lindegaard2400:00.01.51.1 og 1.51.4 Sådan!
Clara Trolle2400:00.01.54.7 og 1.58.9 Ja, selvfølgelig kan jeg lave cirkelspark!
Birgitte Bæk2300:00.02.00.1 og 2.03.7 Get rowing!

Runde 2: 25,000m

Tid 1:27:47.7
Placering 49.49
NavnAlderTidNoter
Marianne Lilholt Christensen2900:00.0PB 1.38
Milou Theut3000:00.0PB 1.37
Clara Trolle2400:00.0PB 1.40
Stine Lindegaard2400:00.0PB 1.34
Birgitte Bæk2300:00.0PB 1.44
Sine Haltou Kristensen2200:00.0PB 1.36
Margrethe Thuesen2200:00.0PB 1.31
Helle Ørum Jensen2400:00.0PB 1.38

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 1:07:23.3
Placering 22.52
NavnAlderTidNoter
Milou Theut3000:00.08.23.6
Marianne Lilholt2900:00.08.17.3
Clara Trolle2400:00.08.25.7
Rikke Møller2800:00.08.48.6
Stine Lindegaard2400:00.07.51.3
Tina Lund2400:00.09.07.3
Anne Sevelsted2500:00.08.42.0
Margrethe Thuesen2200:00.07.44.5

Runde 4: 8 x 2000m

Distancen 27910
Placering 95.79
NavnAlderTidNoter
Karina Kokborg000:00.03243 / 2:18,7
Mika Munch Pedersen000:00.03552 / 2:06,7
Margrethe Thuesen2200:00.03741 / 2:00,2
Helle Ørum Nielsen2400:00.03524 / 2:07,6
Milou Theut3000:00.03498 / 2:08,6
Clara Trolle2400:00.03446 / 2:10,5
Anne Sevelsted2500:00.03406 / 2:12,2
Marianne Lilholt Christensen2900:00.03496 / 2:08,7