Results

Resultater for hver runde er først tilgængelige efter deadline af hver runde

ASR - Det Onde Hold

2018/19

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:26:22.3
Placering 89.13
NavnAlderTidNoter
Johannes W015:00.01:31,2 - 1:37,5
Esben D015:00.01:34,2 - 1:35,9
Rasmus HP015:00.01:36,1 - 1:36,9
Lasse L015:00.01:32,5 - 1:34,3
Flemming S015:00.01:35,1 - 1:36,8
Robert015:00.01:42,2 - 1:42,4
Malte L015:00.01:45,3 - 1:47,1
Hugues015:00.01:42,4 - 1:52,3

2017/18

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:25:44.4
Placering 91.81
NavnAlderTidNoter
Rasmus HP015:00.01:38,5 - 1:38,4
Thomas H015:00.01:37,3 - 1:39,0
Asger W015:00.01:32,4 - 1:33,7
Jesper V015:00.01:24,4 - 1:29,6
Nis M015:00.01:34,8 - 1:36,7
Jesper L015:00.01:38,1 - 1:40,9
Philip S015:00.01:35,4 - 1:38,3
Simon K015:00.01:42,4 - 1:44,4

Runde 2: 25,000m

Tid 1:11:49.6
Placering 92.94
NavnAlderTidNoter
Asger W015:00.0
Eske C015:00.0
Jesper V015:00.0
Johannes W015:00.0
Philip S015:00.0
Kristoffer A015:00.0
Martin B015:00.0
Lars J015:00.0

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:56:43.0
Placering 88.94
NavnAlderTidNoter
Eske000:00.01:46,3 - 1:50,3
Simon000:00.01:49,7 - 1:50,6
Kim HP000:00.01:54,7 - 1:53,2
Jesper L000:00.01:45,7 - 1:43,7
Martin SN000:00.01:49,0 - 1:50,1
Rasmus HP000:00.01:45,7 - 1:46,1
Philip S000:00.01:40,3 - 1:43,5
Jesper V000:00.01:35,8 - 1:36,1
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:56:38.2
Placering 91.70
NavnAlderTidNoter
Jesper V000:00.06:43
Kristoffer A000:00.06:42
Philip S000:00.06:55
Jesper L000:00.06:58
Asger W000:00.07:12
Jacob B000:00.07:26
Rasmus HP000:00.07:17
Eske C000:00.07:25

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 31507
Placering 91.98
NavnAlderTidNoter
Lars J015:00.01:52,3
Mathias R015:00.02:00,6
Asger015:00.01:53,8
AG015:00.02:04,7
Simon015:00.01:57,4
Rasmus HP015:00.01:54,4
Jesper V015:00.01:49,1
Kristoffer A015:00.01:44,0

2016/17

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:26:00.4
Placering 90.10
NavnAlderTidNoter
Morten G001:32.9
Niels C001:43.2
Kristian D001:35.8
Simon K001:41.9
Eske C001:37.4
Johannes W001:34.1
Nis M001:33.9
Jesper V001:26.6
Morten G001:38.8
Niels C001:50.5
Kristian D001:40.1
Simon K001:43.4
Eske C001:39.0
Johannes W001:34.7
Nis M001:37.5
Jesper V001:30.6

Runde 2: 25,000m

Tid 1:14:42.7
Placering 90.25
NavnAlderTidNoter
000:00.0Johannes W, Asger W, Simon K, Eske C, Thomas H, Jesper V.
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0
000:00.0

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:55:48.5
Placering 91.16

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:57:51.5
Placering 90.60

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 32346
Placering 94.53
NavnAlderTidNoter
Asger W015:00.01:54,2
Eske C015:00.01:53,8
Jesper L015:00.01:53,4
Morten G015:00.01:56,4
Simon K015:00.01:56,0
Nis M015:00.01:49,2
Jesper V015:00.01:45,5
Kristoffer A015:00.01:43,0

2015/16

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:24:46.1
Placering 95.24
NavnAlderTidNoter
Jesper La001:34.3
Asger W001:30.1
Rune S001:30.2
Rasmus K001:28.3
Troels M001:29.7
Emil H001:34.4
Rene E001:33.4
Martin D001:30.8
Jesper La001:36.4
Asger W001:33.2
Rune S001:32.4
Rasmus K001:33.2
Troels M001:30.5
Emil H001:35.5
Rene E001:39.0
Martin D001:34.6

Runde 2: 25,000m

Tid 1:11:56.8
Placering 94.36

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:54:15.5
Placering 93.63

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:55:50.9
Placering 92.19

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 31953
Placering 92.54

2014/15

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:24:54.4
Placering 95.22

Runde 2: 25,000m

Tid 1:09:54.6
Placering 100.00

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:52:41.7
Placering 97.57

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:56:30.3
Placering 92.99

2013/14

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:24:24.2
Placering 97.12
NavnAlderTidNoter
Rolf Thorup3301:35.2(33)
Johannes Woer001:31.8(37)
Rene Egelund3901:33.0(36)
Asger Van der Wehl3001:31.2(34)
Anders Kielsholm001:33.8(35)
Tommy Jakobsen4001:26.8(46)
Kristoffer Andersen2801:27.7(39)
Steffen Vinther Sørensen3701:26.5(36)
Rolf Thorup3301:33.6(33)
Johannes Woer001:34.1(35)
Rene Egelund3901:34.6(34)
Asger Van der Wehl3001:33.8(33)
Anders Kielsholm001:35.3(37)
Tommy Jakobsen4001:33.6(39)
Kristoffer Andersen2801:28.8(40)
Steffen Vinther Sørensen3701:24.5(40)

Runde 2: 25,000m

Tid 1:10:45.3
Placering 98.00

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:55:00.5
Placering 94.52

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:56:10.6
Placering 99.31

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 33311
Placering 99.71

2012/13

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:24:48.2
Placering 94.34
NavnAlderTidNoter
Leif Kühl001:33.7K38
Lars J Jensen001:37.2K44
Martin Skafte001:33.7K35
Lasse Laustsen2801:31.6K44
Anders Kielsholm001:32.0K42
Tommy Jacobsen001:29.1K45
Jesper Vinther Sørensen2901:26.1K35
Steffen Vinther Sørensen3401:23.4K45
Lejf Kühl001:41.7K38
Lars J Jensen001:36.1K43
Martin Skafte001:38.2K34
Lasse Laustsen2801:32.9K41
Anders Kielsholm001:38.1K39
Tommy Jacobsen001:32.6K45
Jesper Vinther Sørensen2901:32.7K36
Steffen Vinther Sørensen3401:29.2K40

Runde 2: 25,000m

Tid 1:11:10.1
Placering 97.31

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:52:59.3
Placering 97.73

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:55:53.0
Placering 95.21

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 32992
Placering 95.37

2011/12

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:24:38.2
Placering 99.27

Runde 2: 25,000m

Tid 1:11:07.5
Placering 98.36

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:52:11.3
Placering 98.91

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:55:19.0
Placering 96.06

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 32853
Placering 94.73

2010/11

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:24:49.5
Placering 95.43

Runde 2: 25,000m

Tid 1:11:52.2
Placering 94.68

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:54:35.0
Placering 94.00

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:55:38.5
Placering 97.95

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 32484
Placering 96.45

2009/10

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:25:47.4
Placering 94.68
NavnAlderTidNoter
Johannes Woer000:00.01:30.2 T=39 - 1:36.4 T=39
Kristoffer Andersen000:00.01:30.5 T=41 - 1:33.0 T=41
Asger van der Wehl000:00.01:30.1 T=35 - 1:37.9 T=34
Rune Bro Wellnitz000:00.01:40.7 T=38 - 1:44.9 T=36
Simon Kvindal000:00.01:42.7 T=42 - 1:46.3 T=41
Martin Skafte000:00.01:30.4 T=50 - 1:35.8 T=43
Esben Daugbjerg000:00.01:33.7 T=41 - 1:33.4 T=40
Jacob Blom Andersen000:00.01:41.0 T=35 - 1:40.4 T=35

Runde 2: 25,000m

Tid 1:16:30.6
Placering 92.17
NavnAlderTidNoter
Martin Skafte000:00.0Ca. 1:27
Jesper Trier000:00.0Ca. 1:26
Anders Overaa Thygesen000:00.0Ca. 1:30
Simon Kvindal000:00.0Ca. 1:32
Steffen Vinther Sørensen000:00.0Ca. 1:28
Jacob Blom000:00.0Ca. 1:29
Rolf Thorup000:00.0Ca. 1:27
Johannes Woer000:00.0Ca. 1:27 Total rundegennemsnit: 1:31,8

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:56:39.8
Placering 91.75
NavnAlderTidNoter
Thomas Svendsen000:00.03:27.7 - T=34 og 3:23.9 - T=35
Jacob Blom Andersen000:00.03:34.1 - T=35 og 3:35.2 - T=34
Rolf Thorup000:00.03:21.8 - T=30 og 3:21.1 - T=30
Stine Lindegaard000:00.03:38.4 - T=36 og 3:43.2 - T=37
Steffen Vinther Sørensen000:00.03:30.7 - T=33 og 3:40.9 - T=34
Anders Overaa Thygesen000:00.03:30.8 - T=37 og 3:44.2 - T=35
Simon Kvindal000:00.03:39.7 - T=33 og 3:42.1 - T=35
Johannes Woer000:00.03:22.3 - T=41 og 3:23.8 - T=40

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:57:37.1
Placering 94.14
NavnAlderTidNoter
Kristoffer Andersen000:00.06:38.5 - T=30 - 354 watt
Rolf Thorup000:00.07:12.5 - T=26 - 277 watt
Simon Kvindal000:00.07:38.0 - T=33 - 233 watt
Steffen Vinther Sørensen000:00.07:32.7 - T=31 - 241 watt
Laurids Andersen000:00.07:28.2 - T=27 - 249 watt
Rasmus Bengtson000:00.07:02.8 - T=32 - 296 watt
Johannes Woer000:00.06:57.4 - T=31 - 308 watt
Esben Daugbjerg000:00.07:06.9 - T=30 - 288 watt

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 31856
Placering 93.50
NavnAlderTidNoter
Rolf Thorup000:00.03853m - 1:56.7 - 220 watt - T26
Johannes Woer000:00.04144m - 1:48.5 - 273 watt - T29
Kristoffer Andersen000:00.04332m - 1:43.8 - 312 watt - T29
Klan Gravsen000:00.03747m - 2:00 - 202 watt - T28
Lars Jensen000:00.04063m - 1:50.7 - 258 watt - T31
Esben Daugbjerg000:00.04063m - 1:50.7 - 258 watt - T27
Steffen Vinther Sørensen000:00.03808m - 1:58.1 - 212 watt - T28
Simon Kvindal000:00.03845m - 1:57 - 218 watt - T29

2008/9

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:24:45.0
Placering 95.73
NavnAlderTidNoter
Rune 000:00.01:29,2 - 1:34,2
Troels Bjerre000:00.01:30,2 - 1:33,7
Sune Erichsen000:00.01:31,1 - 1:34,9
Jan Nielsen000:00.01:27,8 - 1:30,8
Steffen Vinther000:00.01:26,3 - 1:50,3
Daniel Andersen000:00.01:31,7 - 1:35,4
Esben Daugbjerg000:00.01:31,0 - 1:32,9
Johannes Woer000:00.01:30,5 - 1:35,1

Runde 2: 25,000m

Tid 1:12:17.2
Placering 95.50
NavnAlderTidNoter
Troels Bjerre000:00.0
Sune Erichsen000:00.0
Daniel Andersen000:00.0
Lars Jensen000:00.0
Johannes Woer000:00.0
Simon Kvindal000:00.0
Rasmus Brøgger000:00.0
Jan M Nielsen000:00.0

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:54:12.8
Placering 92.98
NavnAlderTidNoter
Kristoffer A000:00.01:35,9 - 1:37,0
Sune E000:00.01:38,4 - 1:40,6
Esben D000:00.01:40,7 - 1:42,2
Jacob A000:00.01:45,5 - 1:46,4
Johannes W000:00.01:37,7 - 1:40,3
Daniel A000:00.01:38,1 - 1:39,2
Simon K000:00.01:49,6 - 1:51,1
Lars J000:00.01:40,9 - 1:42,5

Runde 4: 8 x 2000m

Tid 0:56:16.7
Placering 94.75
NavnAlderTidNoter
Kristoffer Andersen000:00.06:39,8
Jan M Nielsen000:00.06:29,4
Troels Bjerre000:00.07:05,2
Rasmus Fruergaard-Pedersen000:00.07:03,1
Jacob Blom000:00.07:23,6
Esben Daugbjerg000:00.07:03,0
Simon Kvindal000:00.07:37,6
Hans Christensen000:00.06:55,5

Runde 5: 8 x 15min

Distancen 31592
Placering 91.61

2007/8

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:25:37.1
Placering 91.84
NavnAlderTidNoter
Søren Dalager000:00.01:25,4 - 1:31,7
Simon Kvindal000:00.01:42,6 - 1:45,6
Thomas Seeman000:00.01:42,4 - 1:46,8
Lars Bundgaard000:00.01:36,3 - 1:40,0
Esben Daubjerg000:00.01:30,7 - 1:35,6
Rasmus Fruergaard000:00.01:32,5 - 1:32,2 Argh..tekniske problemer på 1.runde
Rasmus Brøgger000:00.01:35,9 - 1:38,0
Jan M Nielsen000:00.01:28,0 - 1:33,6 Husk at Morten Stejner (skadet) bakkede hele holdet op!!

Runde 2: 25,000m

Tid 1:12:01.6
Placering 94.90

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:54:18.0
Placering 95.42
NavnAlderTidNoter
Sune Mørk000:00.06:57,7 Ond opvarmning af ergometeret.
Jan M Nielsen000:00.06:33,9 Regatta hoste ondt
Søren Dalager000:00.06:48,8 Tungt og ondt
Morten Stejner000:00.06:20,7 Stille som en Ninje men ondt
Troels Bjerre000:00.06:55,2 Stabilt tryk og ondt
Daniel Andersen000:00.06:47,3 God ond stil
Esben Daubjerg000:00.06:58,6 Faldt i et hul ved 1000 med kom ondt igen.
Lars Jensen000:00.06:56,0 Høj kadance og den onde kondition

Runde 4: 8 x 2000m

Distancen 32617
Placering 92.62
NavnAlderTidNoter
Jan Nielsen000:00.01:43,3
Esben D000:00.01:48,6
A. Sevelsted000:00.02:03,7
Simon Kvindal000:00.01:59,9
Troels Bjerre000:00.01:52,5
Kristoffer Andersen000:00.01:45,5
Jan Møller000:00.01:43,7
E. Daubjerg000:00.01:48,8

Runde 5: 8 x 15min

Tid 0:54:48.0
Placering 94.32
NavnAlderTidNoter
Esben B000:00.03:15,1 - 3:10,8
Simon K000:00.03:46,2 - 3:45,1
Esben D000:00.03:22,0 - 3:22,4
B Christensen000:00.03:46,7 - 3:45,4
Lars L000:00.03:24,5 - 3:22,9
Jan M N000:00.03:11,9 - 3:11,6
Troels B000:00.03:22,3 - 3:21,4
Johannes W000:00.03:18,4 - 3:20,9

2006/7

Runde 1: 2 x (8 x 500m)

Tid 0:24:23.0
Placering 99.38
NavnAlderTidNoter
Jan Møller-Nielsen000:00.01:29.8 1:30.2
Nikolaj Bisgaard Nielsen000:00.01:25.0 1:26.0
Jesper Lundum Danielsen000:00.01:34.2 1:36.9
Morten Pedersen000:00.01:34.8 1:38.6
Rasmus Fruergaard-Pedersen000:00.01:32.7 1:35.6
Kristoffer Andersen000:00.01:30.8 1:32.9
Thomas Voss000:00.01:29.7 1:29.7
Christian Petersen000:00.01:27.3 1:30.4

Runde 2: 25,000m

Tid 1:10:52.2
Placering 98.45

Runde 3: 2 x (8 x 1000m)

Tid 0:53:48.3
Placering 98.92
NavnAlderTidNoter
Rasmus Fruergaard000:00.0Tid: 7:10,6 Split: 1:47,4
Jesper Danielsen000:00.0Tid: 7:15,4 Split: 1:48,8
Daniel Andersen000:00.0Tid: 6:53,4 Split: 1:43,2
Nikolaj Nielsen 000:00.0Tid: 6:23,8 Split: 1:35,9
Thomas Voss000:00.0Tid: 6:31,1 Split: 1:37,7
Kristoffer Mohr000:00.0Tid: 6:16,1 Split: 1:34,0
Jan Møller Nielsen000:00.0Tid: 6:33,8 Split: 1:38,4
Jan Quist000:00.0Tid: 6:44,6 Split: 1:41,1

Runde 4: 8 x 2000m

Distancen 33826
Placering 98.06
NavnAlderTidNoter
Nikolaj Bisgaard000:00.04466 1:40,7
Jan Møller Nielsen000:00.04383 1:42,6
Christian Petersen000:00.04203 1:47,0
Troels Bjerre 000:00.04127 1:49,0
Daniel Andersen 000:00.04103 1:49,6
Thomas Voss000:00.04300 1:44,6
Rasmus Fruergaard 000:00.03916 1:54,9
Kristoffer Andersen000:00.04325 1:44,0

Runde 5: 8 x 15min

Tid 2:48:07.0
Placering 69.35